Əsas səhifə \ Azərbaycan-Slovakiya sənədləri imzalanıb
Mayın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Slovakiya Respublikasının Baş naziri Robert Fitsonun iştirakı ilə Azərbaycan-Slovakiya sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Slovakiya Respublikasının Baş naziri Robert Fitso “Azərbaycan Respublikası ilə Slovakiya Respublikası arasında strateji tərəfdaşlığın yaradılması haqqında Birgə Bəyannamə”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev və Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini, müdafiə naziri Robert Kalinak “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Sənayesi Nazirliyi ilə Slovakiya Respublikasının Müdafiə Nazirliyi arasında hərbi-texniki əməkdaşlıq sahəsində Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri Zakir Həsənov və Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini, müdafiə naziri Robert Kalinak “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi ilə Slovakiya Respublikasının Müdafiə Nazirliyi arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i imzaladılar.

07 Май, 2024 14:51 6863
7 мая с участием Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и премьер-министра Словацкой Республики Роберта Фицо состоялась церемония подписания азербайджано-словацких документов.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и премьер-министр Словацкой Республики Роберт Фицо подписали «Совместную декларацию об установлении стратегического партнерства между Азербайджанской Республикой и Словацкой Республикой».
«Меморандум о взаимопонимании в сфере военно-технического сотрудничества между Министерством оборонной промышленности Республики Азербайджана и Министерством обороны Словацкой Республики» подписали министр оборонной промышленности Азербайджанской Республики Вугар Мустафаев и заместитель премьер-министра Словацкой Республики, министр обороны Роберт Калинак.
«Соглашение о сотрудничестве между Министерством обороны Азербайджанской Республики и Министерством обороны Словацкой Республики в оборонной сфере» подписали министр обороны Азербайджанской Республики Закир Гасанов и заместитель премьер-министра Словацкой Республики, министр обороны Роберт Калинак.