Əsas səhifə \ Azərbaycan-Slovakiya sənədləri imzalanıb
Mayın 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Slovakiya Respublikasının Baş naziri Robert Fitsonun iştirakı ilə Azərbaycan-Slovakiya sənədlərinin imzalanması mərasimi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Slovakiya Respublikasının Baş naziri Robert Fitso “Azərbaycan Respublikası ilə Slovakiya Respublikası arasında strateji tərəfdaşlığın yaradılması haqqında Birgə Bəyannamə”ni imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri Vüqar Mustafayev və Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini, müdafiə naziri Robert Kalinak “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Sənayesi Nazirliyi ilə Slovakiya Respublikasının Müdafiə Nazirliyi arasında hərbi-texniki əməkdaşlıq sahəsində Anlaşma Memorandumu”nu imzaladılar.
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri Zakir Həsənov və Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini, müdafiə naziri Robert Kalinak “Azərbaycan Respublikasının Müdafiə Nazirliyi ilə Slovakiya Respublikasının Müdafiə Nazirliyi arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlıq haqqında Saziş”i imzaladılar.

07 May, 2024 14:51 4857
A ceremony of signing documents has been held with participation of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of the Slovak Republic Robert Fico.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Prime Minister of the Slovak Republic Robert Fico signed the “Joint Declaration on the Establishment of Strategic Partnership between the Republic of Azerbaijan and the Slovak Republic”.
Minister of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan Vugar Mustafayev and Deputy Prime Minister and Defense Minister of the Slovak Republic Robert Kaliňák signed the “Memorandum of Understanding between the Ministry of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Defense of the Slovak Republic in the field of Military-Technical Cooperation”.
Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan Zakir Hasanov and Deputy Prime Minister and Defense Minister of the Slovak Republic Robert Kaliňák signed the “Agreement between the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Defense of the Slovak Republic on Defense Cooperation”.